Smart Grids

Proč by mě to mohlo zajímat?

01/

… Teplo

Chytré sítě se vyznačují vhodnou kombinací decentralizovaných zdrojů energie. Konvenční obnovitelné zdroje elektřiny, ale nedodávají tepelnou energii, která je nutná pro fungování každé zástavby, a to zejména v noci, kdy je potřeba tepla vysoká.

02/

… Chlad

Chlad je potřeba prakticky v každém zařízení. Ať už v bytové zástavbě, průmyslovém komplexu nebo serverovně. Obvyklý zdroj chladu, kompresorová stanice, je z hlediska provozních nákladů značně náročná.

03/

… Odpad

Produkce odpadů je nevyhnutelná v každé oblasti, kde působí člověk, a to i v místech, kde se využívají principy chytrých sítí. Energie vložená do výroby produktů, ze kterých se posléze stávají odpady, může být částečně získána zpět pomocí energetického využití. Plně se tak naplňuje vize cílů Průmyslu 4.0 a cirkulární ekonomiky.

04/

… Úspora financí

Občané v rámci chytrých sítí na všechny energetické toky a zejména na likvidaci odpadu vynakládají nemalé finanční částky. Přitom je zde možnost vhodného doplnění Vaší sítě.

05/

… Kudy vede změna?

V decentralizované síti je stále potřeba svážet a řešit nakládání s odpady. V závislosti na požadavcích v síti je současně nutné uvolnit potřebné množství tepelné, nebo elektrické energie. Tyto požadavky je možné sjednotit.

06/

… Co tedy udělat jinak?

Jednotka EVECONT energetickým využitím dodaného odpadu zajistí environmentálně šetrnou likvidaci běžného i nebezpečného odpadu. Jako bonus vyrobí nemalé množství tepla a elektřiny, které může vracet zpět do sítě.

07/

… Navíc v létě

Připojením speciálního modulu je možné namísto tepla vyrábět chlad což je výhodné zejména v letních měsících. Příznivé je, že tato metoda výroby chladu je výhodnější než konvenční výroba chladu kompresory.

08/

… Opravdu chcete platit 1 věc 3×?

Jednotka EVECONT umožňuje provádět všechny tři energetické toky v rámci jediného zařízení. Výsledkem je větší nezávislost na externích společnostech a zejména pak ekonomická úspora.

JAKÉ JSOU HLAVNÍ VÝHODY EVECONT PRO CHYTRÉ SÍTĚ?

 • NEPLAŤTE 3×! EVECONT umožňuje vyřadit všechny energetické toky pro vytápění, chlazení či výrobu elektrické energie. EVECONT je získává využitím odpadu.
 • Možnost využití páry na vytápění bez nutnosti budovat nebo udržovat nákladnou infrastrukturu ze vzdáleného zdroje.
 • Snížení nákladů za nakoupené energie pro provozovatele EVECONT a zásadní snížení nákladů za likvidaci odpadů, které jsou pro podniky čistou ztrátou.
 • Redundance sítě vůči nestabilitám produkce elektřiny a tepla konvenčních obnovitelných zdrojů.
 • Minimální náklady na svážení odpadů. Žádná další ekologická zátěž způsobená jejich dopravou a nižší náklady na jejich skladování.
 • Odpady se zpracují V MÍSTĚ JEJICH VZNIKU.
 • Nezávislost na externích společnostech znamená mimořádnou ekonomickou úsporu.
 • Zásadní snížení spotřeby primárních fosilních paliv jako je například zemní plyn nebo uhlí.
 • Modularita jednotky EVECONT umožňuje přizpůsobení pro každý konkrétní požadavek Vaší chytré sítě. PARAMETRY PŘIPRAVÍME ZCELA NA MÍRU!
 • EVECONT umožňuje energetickou a finanční soběstačnost projektu.
 • Efektivní využití uložené ENERGIE V ODPADECH.
 • Postupné naplňování cílů Průmyslu 4.0 o CIRKULÁRNÍ EKONOMICE.
 • Jednotky EVECONT splňují nejpřísnější stanovené limity pro vypouštění emisí do ovzduší. Jsou tedy ENVIRONMENTÁLNĚ VELMI ŠETRNÉ.
 • Zodpovědný přístup pro zlepšení životního prostředí a spokojený, zdravý život pro PLANETU, NÁS I BUDOUCÍ GENERACE.

Jak je možné jednotku evecont realizovat?

Evecont je dodán na klíč, formou PPP. Jednotku vyrobíme, dodáme, poskytujeme servis a v případě potřeby určitou dobu provozujeme. Vy jednotku splácíte prostřednictvím nájmu a po předem stanovené době přejde její vlastnictví na Vás.

Kontakt pro jakékoliv informace

Ing. Jan Krišpín

krispin@evecobrno.cz
+420 734 158 923

Jak nejsnadněji začít?

Zkuste nám zde, v tomto jednoduchém dotazníku, napsat o čem přibližně uvažujete a jaké jsou Vaše rámcové kapacity. Ozveme se Vám zpět již v okamžiku, kdy budeme orientovaní v tom, co skutečně potřebujete.

Dotazník

Pár základních otázek

Není nám to jedno!

Již více jak 20 let se věnujeme problematice odpadů a možností jejich likvidace tak, aby tato otázka byla řešena koncepčně a s ohledem na maximální zpětné využití energie z odpadů, pro které již není uplatnění. Věnujeme se této otázce hlavně s ohledem na enormní zátěž, kterou neřešení tohoto problému pro planetu Zemi a naše životní prostředí představuje.

Týmy našich inženýrů pracují každý den na inovacích tak, abyste se všemi technologickými znalostmi dokázali již vyprodukovaný odpad zpětně využít v jakémkoli, k tomu vhodném místě. Usilovně pracujeme na tom, aby odpady nebyly ekologickou hrozbou této doby!

Opravdu nám to
není jedno!

Reference

Kontakty


Březinova 1608/42
616 00 Brno, Zabovřesky

+420 544 527 231
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.