Nemocnice

Proč by mě to mohlo zajímat?

01/

...Teplo

Nemocnice je značným spotřebičem tepla, které potřebuje pro vytápění a například pro sterilizaci nástrojů či praní a žehlení prádla. Obvyklým zdrojem tepla jsou kotelny na zemní plyn.

02/

...Chlad

Nemocnice je i spotřebičem chladu, které je užitečné pro udržování příjemné teploty v nemocnici během léta, či pro uchovávání krve a léků pro pacienty. Běžným zdrojem chladu jsou kompresorové klimatizační jednotky na elektřinu.

03/

… Odpad

Nemocnice je také nemalým producentem různých typů odpadů. Některé z nich lze recyklovat, ostatní odpady a zejména pak odpady infekční, musí být vhodně likvidovány. Často se o likvidaci odpadů stará externí odpadová společnost.

04/

… Úspora financí

Nemocnice na všechny energetické toky a zejména na likvidaci odpadu vynakládá nemalé finanční částky. Přitom je zde možnost velké úspory – plně postačí změnit situaci.

05/

… Kudy vede změna?

Nerecyklovatelné a infekční odpady z nemocnice mohou být v bezprostřední blízkosti nemocnice likvidovány pomocí jednotky EVECONT vlastními silami, pouze s pomocí několika pracovníků, které EVECO zaškolí.

06/

… Co tedy udělat jinak?

Jednotka EVECONT energetickým využitím dodaného odpadu zajistí environmentálně šetrnou likvidaci běžného i infekčního odpadu. Jako bonus vyrobí nemalé množství tepla, které může vracet zpět do nemocnice.

07/

… Navíc v létě

Připojením speciálního modulu je možné namísto tepla vyrábět chlad což je výhodné zejména v letních měsících. Příznivé je, že tato metoda výroby chladu je výhodnější než konvenční výroba chladu kompresory.

08/

… Opravdu chcete platit 1 věc 3×?

Jednotka EVECONT umožňuje provádět všechny tři energetické/finanční toky v rámci jediného zařízení. Výsledkem je větší nezávislost na externích společnostech a zejména pak ekonomická úspora.

Jaké jsou hlavní výhody evecont pro nemocnice?

 • NEPLAŤTE 3×! EVECONT umožňuje vyřadit všechny energetické toky pro vytápění, chlazení či výrobu elektrické energie. EVECONT je získává využitím odpadu.

 • Možnost využití páry na vytápění bez nutnosti budovat nebo udržovat nákladnou infrastrukturu ze vzdáleného zdroje.

 • Snížení nákladů za nakoupené energie pro provozovatele EVECONT a zásadní snížení nákladů za likvidaci odpadů, které jsou pro nemocnici čistou ztrátou.

 • Nulové náklady na svážení odpadů, bez další ekologické zátěže na jejich dopravu a nižší náklady na jejich skladování.

 • Odpady se zpracují V AREÁLU NEMOCNICE.

 • Nezávislost na externích společnostech znamená mimořádnou ekonomickou úsporu.

 • Zásadní snížení spotřeby primárních fosilních paliv jako je například zemní plyn.

 • EVECONT umožňuje energetickou a finanční soběstačnost projektu.

 • Efektivní využití uložené ENERGIE V ODPADECH.

 • Jednotky EVECONT splňují nejpřísnější stanovené limity pro vypouštění emisí do ovzduší, a tudíž jsou ENVIRONMENTÁLNĚ VELMI ŠETRNÉ.

 • Zodpovědný přístup pro zlepšení životního prostředí a pro spokojený a zdravý život pro PLANETU, NÁS I BUDOUCÍ GENERACE.

 • Modularita jednotky EVECONT umožňuje přizpůsobení zařízení požadavkům nemocnice. PARAMETRY PŘIPRAVÍME ZCELA NA MÍRU

Jak je možné jednotku evecont realizovat?

Evecont je dodán na klíč, formou PPP. Jednotku vyrobíme, dodáme, poskytujeme servis a v případě potřeby určitou dobu provozujeme. Vy jednotku splácíte prostřednictvím nájmu a po předem stanovené době přejde její vlastnictví na Vás.

Kontakt pro jakékoliv informace

Ing. Jan Krišpín

krispin@evecobrno.cz
+420 734 158 923

Jak nejsnadněji začít?

Zkuste nám zde, v tomto jednoduchém dotazníku, napsat o čem přibližně uvažujete a jaké jsou Vaše rámcové kapacity. Ozveme se Vám zpět již v okamžiku, kdy budeme orientovaní v tom, co skutečně potřebujete.

Dotazník

Pár základních otázek

Není nám to jedno!

Již více jak 20 let se věnujeme problematice odpadů a možností jejich likvidace tak, aby tato otázka byla řešena koncepčně a s ohledem na maximální zpětné využití energie z odpadů, pro které již není uplatnění. Věnujeme se této otázce hlavně s ohledem na enormní zátěž, kterou neřešení tohoto problému pro planetu Zemi a naše životní prostředí představuje.

Týmy našich inženýrů pracují každý den na inovacích tak, abyste se všemi technologickými znalostmi dokázali již vyprodukovaný odpad zpětně využít v jakémkoli, k tomu vhodném místě. Usilovně pracujeme na tom, aby odpady nebyly ekologickou hrozbou této doby!

Opravdu nám to
není jedno!

Reference

Kontakty


Březinova 1608/42
616 00 Brno, Zabovřesky

+420 544 527 231
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.